صنایع غذائی آریانا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آشنایی با نحوه پرورش کرم میل ورم

 پرورش کرم های خوراکی (کرم میل ورم) یکی از ساده ترین، ارزان ترین و کارآمدترین روشها برای تولید پروتئین برای شما یا حیواناتتان هستند.

اگر شما به دنبال راهی ساده برای افزایش پروتئین برای مرزعه تان هستید و تقریبا هیچ فضایی یا زیرساختی ندارید بهتر است به پرورش کرم خوراکی نگاهی بیاندازید. هنگامی که غذا کم است و می خواهید دامداری کارآمدی داشته باشید آنها فضای کوچکی را اشغال می کنند و می توان آنها را به راحتی پنهان نمود.

پروتئین یکی از گران ترین مکمل ها است و در عین حال یکی از اجزای ضروری هر رژیم برای خوک، مرغ، سگ، انسان و یا دیگر موجودات است. ما کرمهای عصبی خوراکی را به جانوران همه چیزخوار از جمله سگ هایمان می دهیم و همه آنها را دوست دارند. به خصوص جوجه ها و جوجه های گوشتی دیوانه آنها هستند و استفاده از آنها به عنوان منبع تغذیه نه تنها رشد سالم آنها را تضمین می کند، بلکه باعث می شود که اشتهایشان نیز کم شود.

کرم های خوراکی (کرم میل ورم) حتی یک غذای عالی برای انسانها هستند. آنها بسیار خوشمزه هستند و مزه مغز بادام می دهند و بافتی خوشایند دارند.ممکن است تصمیم بگیرید که آنها را به حیوانات خود بدهید اما بهتر است کمی از آنها را برای خودتان بگذارید. ممکن است روزی این کرمها غذای بشر بشوند.

در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک مزرعه چند منظوره کرم خوراکی (کرم میل ورم) ایجاد کنید. هزینه آن بسیار کم است (30 دلار)، می توان در چند روز آن را ایجاد نمود، حدود 1.5 متر مربع فضا نیاز دارد و در هفته یک و نیم پوند کرم های خوراکی تولید می شود.

مواد مورد نیاز :

     چوب 8*8

    چوب 1.5 اینچی (*150)

    17 عدد سبد ذخیره

    فویل آلومینیوم (18 اینچی سنگین بهتر است.)

    درب توری

    نایلون

    سیلیکون

    رنگ

    2 عدد ظروف پلاستیکی (برای دونات) – تقریبا 4 اینچ در 2 اینچ

    سبوس گندم و جو

 

ابزار مورد نیاز : 

 

    قیچی

    چسب تفنگی سیلیکونی

    متر اندازه گیری

    نشانگر

    اره چوب (اره دایره ای بهتر است)

    دریل

    مته

    جعبه

 

 

مرحله اول،ابعاد

 ابعاد مزرعه وابسته به سبد ذخیره سازی است که شما استفاده می کنید. ما تعدادی از فروشگاه های دالر را پیدا کردیم که کامل هستند و هزینه هر سبد در آنها یک دلار است.می توانید از چیزی که در اطرافتان وجود دارد استفاده کنید و ترجیحا از همان ارتفاع عنوان شده استفاده کنید و سپس ابعاد مربوطه را تنظیم کنید. برای این کار در اینجا ما ابعاد سبدهای خود را آورده ایم:

 

    سبدهای ما سه و یک چهارم اینچ هستند. حداقل ¼ اینچ بین هر سبد با سبد بعدی باید فاصله باشد، بنابراین فاصله از بالای یک ریل تا ریل بعدی 3.5 اینچ است. 17 سبد وجود دارد و ارتفاع کلی 59.5 اینچ می شود.(ما نیم اینچ هم اضافه کردیم که 60 اینچ بشود.)

    بالای لبه 18 و یک چهارم اینچ طول و 14 اینچ عرض دارد و سپس لبه نازک می شود.این لبه روی ریل بین فاصله دو کشو قرار می گیرد.

    بالای دیواره ها، درست زیر لبه ها 16 و سه چهارم اینچ طول و 12 و یک چهارم اینچ عرض دارد. طول ریل ها 12.5 اینچ و فاصله بین دو سبد 16 و سه چهارم اینچ است.

    تخته ها کمی کمتر از یک اینچ و حدود 7/8 اینچ ضخامت دارند. بنابراین بخش پشتیبانی از چوب باید 16 ¾ اینچ فوق به علاوه 1 ¾ اینچ در هر دو طرف باشد (7/8 اینچ برای تخته راست و 7/8″ برای ریل)، در مجموع 20 ¼ اینچ باشد.

    فویل و درب توری باید اندازه ی سبدها تنظیم شوند تا به سبد شما متصل شوند. ابعاد سبد 15 در 11 اینچ است.

    در هر مرحله از ساخت برج، باید سینی ها را بررسی کنید، مطمئن شوید که آنها به آسانی باز می شوند و از روی ریل ها سقوط نمی کنند.

 

مرحله دوم،ساختار

 

    به خاطر داشته باشید ضخامت اره چوبی را هنگام اندازه گیری و علامت گذاری تابلوهای خود حساب کنید. ما از یک اره دایره ای استفاده می کنیم که 1/8 اینچی است. اگر از اره دستی استفاده می کنید باید آن را به 1/16 اینچ کاهش دهید.

    از 4 تخته ی 8 فوتی خود، طول 60 اینچ، 20 ¼ اینچ و 12 ½ “اینچ برش دهید. حالا شما 4 قطعه راست (60 اینچی)، 4 قطعه پشتیبانی (20 ¼ اینچی) و 4 ریل از 32 ریل را دارید(12 ½ اینچ).

    4 تخته باقی مانده را به اندازه 12 ½ اینچ برش دهید. باید از هر تخته 7 برش به دست آورید. ما 12 ½ اینچ، 25 1/8اینچ، 37 ¾ اینچ، 50 3/8اینچ، 63 اینچ، 75 5/8اینچ و 88 ¼ اینچ از سمت چپ علامت زدیم و سپس هر علامت را از سمت راست بریدیم (با این کار از عرض 1/8 اینچ تیغه اره استفاده می شود).

    دو سوراخ انتهای هر ریل ایجاد کنید. سوراخ ها باید به اندازه کافی بزرگ باشن تا پیچ های چوبی در آن جا شوند. این سبد ها خیلی سنگین نیستند بنابراین پیچ انتهایی کافی است.

    راست ترین لبه ی هر یک از تخته ها را انتخاب کنید و برچسب را روی آن را B بنویسید و برای پایین. “T”بگذارید.برچسبها را برای سبد بالایی در انتهای دیگر قرار دهید.

    از انتهای “T” هر تخته 3 ½ اینچ (3 ½، 7، 10 ½، 14، و غیره) علامت بزنید. بهتر است که به اندازه 3 ½ اینچ از طول ببرید و مطمئن شوید که هر کدام به درستی علامت گذاری شده است، زیرا به آسانی در این مورد اشتباه می شود.

    دو تخته خود را روی یک سطح مسطح قرار دهید. برچسب”B” را درست روی به روی ریل قرار دهید و 12 ½ اینچ بین بالا و پایین فاصله دهید.

    هنگامی که هر دو سطح را با فاصله صحیح از یکدیگر جدا کنید، ریل را از بالا و پایین علامتها پیچ کنید. لطفا توجه داشته باشید که در فضای پایین همه ی سبدها ریل نخواهید گذاشت، این سبد در پایین قفسه قرار خواهد گرفت.

    سپس بقیه ریل ها را زیر خطوط مشخص کنید.

    این کار برای دو طبقه دیگر تکرار کنید. حالا شما دو نردبان با یک دسته کامل از پله ها دارید.

    دو نردبان را به سمت جلو بر روی یک سطح مسطح با ریل ها به طرف یکدیگر قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که آنها 20 ¼ اینچ از دو طرف فاصله داشته باشند.

    4 تخته پشتیبانی را بردارید و دو سوراخ در هر دو انتهای آنها ایجاد کنید. یک سوراخ در وسط قسمت خارجی قرار بگیرد و سوراخ دوم یک اینچ آن طرف تر باشد.

    تخته پشتیبانی را بین دو نردبان در سطح پشتی قرار دهید. آن را فقط با یک پیچ در هر انتها پیچ کنید.

    همین کار را در پایین انجام دهید.

    برجی که درست کردید نگاه کنید باید مربع باشد اگر نیست پیچ و تابهای آن را رفع کنید.

    پشتیبان را در قسمت بالایی جلو پیچ کنید.

    اگر همه چیز مربع است، پشتیبان نهایی را در جایی در وسط پشت دستگاه قرار دهید و سپس پیچ دوم را در هر تخته قرار دهید.

    شما هم اکنون می توانید ساختار را رنگ کنید.

 

مرحله سوم،بازنگری سبد

 

کرم های خوراکی لارو سوسک تیره هستند. چهار مرحله اصلی در رشد آنها وجود دارد: تخم،لارو،شفیره و سوسک. این چهار مرحله باید از هم جدا باشند وگرنه سوسکها از شفیره ها و کرمها تغذیه می کنند و آنها را می خورند.

 

این برج شامل سه ماژول جداگانه است که هر یک حاوی یک سینی برای سوسک،شفیره و تخم و دو سینی برای رشد کرم های خوراکی (مجموع 5 سینی در هر ماژول) است. یک کاسه برای کرم هایی آماده استفاده هستند و یکی برای فضولات کرمها وجود دارد. برای درک بهتر عکس را ببینید. شما می توانید شکل سبدها را بر اساس نیازهای خود تغییر دهید، اما ما از این روش استفاده می کنیم.

 

    سبد تخمها و شفیره ها نیز فویل دارد تا از روی سبد سقوط نکنند.

    سینی کرمها و سوسکها باید یه توری داشته باشد تا مواد یا نوزادان به سبد زیر وارد نشوند و روی آن سقوط نکنند.

    سینی کرم ها، پایه های نایلونی دارد به طوری که لبه ها روی آن قرار می گیرند تا کرمها نتوانند از آن خارج شوند.

    ما همچنین یک زیستگاه ویژه برای شفیره ها ایجاد می کنیم که در داخل سبد سوسکها قرار می گیرد.

 

مرحله چهارم،سبدهای پایه فویلی :

 

    7 سبد خارج کنید

    فویل ها را 18 در 21.5 اینچ برش دهید.

    در 3 ½ اینچ در هر گوشه علامت گذاری کنید. این 3 ½ اینچ محیط دیوارهای یک جعبه فویلی خواهد شد.

    فویل را بین دو طرف مقابل 3 ½ اینچ خم کنید.

    همین کار را برای هر طرف انجام دهید.

    هر گوشه را کامل بچسبانید(از خود چسب در اینجا استفاده نشود.) تا راهی برای خروج در گوشه های سبد وجود نداشته باشد.

    قطعه های سیلیکون را در اطراف لبه پایین سبد و همچنین در داخل از بالای دیوار قرار دهید (نه در بالای لبی). دو سیلیکون را در مرکز سبد قرار دهید.

    جعبه فویلی را داخل سبد قرار دهید تا کاملا در مرکز قرار گیرد. ابتدا در مرکز، سپس لبه ها را به پایین به سمت سیلیکون فشار دهید.

    دیوارهای جعبه را به بیرون فشار دهید تا آنها را به گوشه راست شیب دیوارهای سبد را برسانید و به سیلیکون فشار دهید. فویل اضافی را در گوشه ها بررسی کنید و آنها را در جای خود قرار دهید.

    فویل اضافی بالای سبد را برش دهید.

    برای 2 تا از ده ها در هر شش سبد این کار را تکرار کنید.

    چهار سبد را خالی بگذارید.یکی برای فضولات سبدهای دیگر و سه تای دیگر برای تخمها خواهد بود. بر روی اولی برچسب فضولات و بر روی بقیه برچسب تخم یک،دو و سه بزنید.

    هنگامی که سیلیکن خشک شد سه سینی باقی مانده (برای تخم) را با ½ تا 1 اینچ لایه سبوس گندم پر کنید. برچسب تخم یک،دو و سه روی آن بزنید.

 

مرحله پنجم،سبدهای توری پایین :

 

    4 سبد خارج کنید.

    فویل ها را 15 در 11 اینچ برش دهید.

    دو فویل به طول3.5 در 16.5 اینچ و دو تای دیگری را به طول که سه در 12.5 اینچ برش دهید.

    پایه هر فویل آلومینیومی را در گوشه سمت راست 3/8 اینچ خم کنید (این لبه به پایین سبد چسبانده می شود، در حالی که 2 و 5/8 به راست دیواره ها چسبانده می شود.)

    یک دانه سیلیکون را در اطراف لبه پایین سبد قرار دهید و همچنین دوتا در مرکز قسمت پایین قرار دهید.

    صفحه توری را به پایین سیلیکون در پایین سبد فشار دهید. ابتدا مرکز آن و سپس دو طرف آن، به طوری که صاف و بدون چین و چروک شود.

    یک دانه سیلیکون را در لبه ی بالای دیوار قرار دهید (فقط از لبه)

    یکی از طرفهای طولانی فویل را که بین دستانتان قرار دارد را نگه دارید. آن را در سبد قرار دهید و کناره های ان را پر کنید. آن را به سیلیکون فشار دهید، ابتدا به مرکز بالا و سپس به سمت لبه ها حرکت کنید و سپس پایین آن را 3/8 اینچ به پایین سیلیکون فشار دهید که روی توری است.

    یک سیلیکون کوچک روی فویل قرار دهید تا لبه های گوشه بالا برود.

 

    در پایین تر فویل آلومینیومی را قرار دهید و آنها را به سیلیکون از مرکز به سمت گوشه ها فشار دهید. لبه ها را در اطراف گوشه قرار دهیدو به سیلیکون بر روی قطعات دیگر فویل فشار دهید. اگر سیلیکون در لبه اضافه ماند مطمئن شوید که آن را خوب پاک می کنید، زیرا کرم ها می توانند از سیلیکون بالا بروند.

 

    برای سه سبد دیگر این کار را تکرار کنید.

    یک سینی را برای برداشت را خالی بگذارید.وقتی کرمهای شما به اندازه ی کافی بزرگ شوند می توانید آنها را به این سینی منتقل کنید.

    هنگامی که سیلیکون خشک شد سه طبقه دیگر را با نیم تا یک اینچ خوراک پر کنید. این سینی برای سوسکها است.توری نمی گذارد آنها به سمت تخمها بروند.برچسب آنها “سوسک 1″، “سوسک 2″، و “سوسک 3” باشد.

 

مرحله ششم،سبدهای نایلونی پایین :

 

    6 سبد خارج کنید.

    قطعه ای از نایلون خالص را برش15.5 در 11.5 اینچ برش دهید.

    دو فویل به طول3.5 در 16.5 اینچ و دو تای دیگری را به طول که سه در 12.5 اینچ برش دهید.

    پایه هر فویل آلومینیومی را در گوشه سمت راست 3/8 اینچ خم کنید (این لبه به پایین سبد چسبانده می شود، در حالی که 2 و 5/8 به راست دیواره ها چسبانده می شود.)

    یک دانه سیلیکون را در اطراف لبه پایین سبد قرار دهید و همچنین دوتا در مرکز قسمت پایین قرار دهید.

    یک دانه سیلیکون را در لبه ی بالای دیوار قرار دهید (فقط از لبه)

    یکی از طرفهای طولانی فویل را که بین دستانتان قرار دارد را نگه دارید. آن را در سبد قرار دهید و کناره های ان را پر کنید. آن را به سیلیکون فشار دهید، ابتدا به مرکز بالا و سپس به سمت لبه ها حرکت کنید و سپس پایین آن را 3/8 اینچ به پایین سیلیکون فشار دهید که روی توری است.

    یک سیلیکون کوچک روی فویل قرار دهید تا لبه های گوشه بالا برود.

 

    در پایین تر فویل آلومینیومی را قرار دهید و آنها را به سیلیکون از مرکز به سمت گوشه ها فشار دهید. لبه ها را در اطراف گوشه قرار دهیدو به سیلیکون بر روی قطعات دیگر فویل فشار دهید. اگر سیلیکون در لبه اضافه ماند مطمئن شوید که آن را خوب پاک می کنید، زیرا کرم ها می توانند از سیلیکون بالا بروند.

 

    برای پنج سبد دیگر این کار را تکرار کنید.

    هنگامی که سیلیکون خشک شد سه طبقه دیگر را با نیم تا یک اینچ خوراک پر کنید. این سینی برای کرمها است.توری نمی گذارد آنها به سمت تخمها بروند.برچسب آنها “کرم 1″، “کرم 2″، و “کرم 3” باشد.

 

مرحله هفتم،زیستگاه شفیره :

 

    شما باید اجازه دهید تعدادی از کرمها شفیره شوند تا تولیدتان ادامه یابد، طول عمر آنها دو تا سه ماه است. در این مرحله آنها بیشتر آسیب پذیر هستند و می توانند توسط کرم ها و یا سوسک ها از بین بروند. به همین دلیل، شما نیاز به جایی امن برای خانه آنها دارید.

    ما از یک سبد پلاستیکی در سبد سوسکها استفاده کردیم.لبه های سبد باید طوری باشد که سوسکها داخل آن نروند تا شفیره ها زنده بمانند.

    از دو ظروف پلاستیکی برای دونات استفاده کنید. بلندی آنها باید 4 اینچ باشد.وسط آن را 2 اینچ باز کنید. در حالت ایده آل، شما می خواهید قسمت مرکزی خالی شود، به طوری که هنگامی که آنها با دیوارها مانند یک میز قرار می گیرند، بخش مرکزی به سمت ه لبه کوچک در اطراف لبه قرار می گیرد.

    دو ظرف را نصف کنید و چهار ظرف درست کنید. شما می توانید یکی از این ها را کنار بگذارید، زیرا فقط به سه تای آنها نیاز دارید.

    دیوارها را حدود یک اینچ از گوشه ها فاصله داشته باشند. گوشه های دست نخورده شکل سبد را حفظ خواهد کرد و سوسک ها هنوز قادر به حرکت در زیر ظرف هستند بدون اینکه گیر بیفتند.

    یک ظرف را در هر طبقه از سوسکها قرار دهید.

    یک لایه نازک (1/4 اینچ) سبوس گندم در بالای صفحه قرار داده و شفیره ها را اضافه کنید. سبوس گندم به سوسک های تازه چیزی برای خوردن می دهد تا قدرتشان را به دست بیاورند تا بقیه سوسک ها را از لبه بردارند.

 

گام هشتم،مدیریت مزرعه :

 

برج شما اکنون آماده تولید کرم های خوراکی است. قبل از شروع مدیریت مزرعه خود، باید کمی درباره چرخه حیات این حشرات بدانید.

 

چرخه عمر سوسک تیره دارای چند مرحله است. چیزهایی مانند دما و رطوبت می تواند در هر مرحله تاثیر بگذارد، اما حدودا عمر هر مرحله به صورت زیر است:

 

    یک سوسک تیره تنها چند روز پس از خروج از پیله بلوغ می رسد. طول عمر او 2 تا 3 ماهاست و یک سوسک ماده می تواند صدها یا نه هزار تخم بگذارد.

    طول عمر تخم بین 4 تا 19 روز و به طور متوسط 12 روز است.

    لارو در ابتدا سفید و کوچک است و به سختی دیده می شود.

    لارو حدودا 20 بار پوست می اندازد تا به اندازه کافی رشد کند. آخرین بارحدود 3 ماه پس از تبدیل از تخم به لارو است که در این زمان طلایی قهوه ای است و بین 1 تا 1.4 اینچ طول دارد.

    اگر در این مرحله کرم را برداشت نکنید، به شفیره هایی تبدیل می شوند که زیاد تکان نمی خورند و غذای کمی مصرف می کنند.

    پس از 6 تا 18 روز، یک سوسک ظاهر خواهد شد. در ابتدا قهوه ای کم رنگ و ضعیف خواهد بود، اما بعد از چند روز، یک سوسک سیاه و براق تیره خواهد شد و این چرخه می تواند دوباره شروع شود.

    در حالت ایده آل، شما می خواهید حدود 150تا200 سوسک در هر ماژول خواهید داشت. این مقدار به شما در حدود 1-1 ½ پوند کرم های خوراکی در هر هفته می دهد. اگر با مقدار کمی شروع کنید مدتی طول می کشد به این تولید برسید.ما از 20 کرم شروع کردیم.

    در اینجا یک برنامه برای ماژول اول وجود دارد. پس از آن شما ماژول دوم و سوم را برای تضمین تولید هفتگی ایجاد خواهید کرد.

    سوسک های خود را در “سوسک 1″، و تخمهایشان را در “تخم 1” در قفسه زیر آنها را قرار دهید.

    بعد از سه هفته، محتویات “تخم 1” را در “کرم 1” خالی کنید. سپس باید یک لایه دیگر ½ “-1” سبوس گندم (یا خوراک دیگر) در به “تخم 1” بگذارید و آن را در زیر سوسک قرار دهید.

    بعد از 3 هفته دیگر، “کرم 1” را به یکی از سینی های “رشد 1” خالی کنید. سپس شما می خواهید محتوای جدید “تخم 1” را به “کرم 1” خالی کنید.

    پس از سه هفته دیگر، شما باید محتویات “کرم 1” را به سینی “رشد 1” دیگر و سپس محتویات جدید “تخم 1” را به “کرم 1” خالی کنید.

    پس از سه هفته دیگر، شما باید اولین “رشد 1” در سینی “برداشت” خالی کنید، سپس آن را از “کرم 1” پر کنید و “کرم 1” را از “تخم 1” پر کنید.

    اجازه دهید کرم ها برای یک هفته در یک سینی برداشت بمانند .در این زمان اکثر خوراکی ها از طریق توری پایین می افتند و تنها کرمها داخل سبد می مانند.

    برای حفظ جمعیت سوسک ها باید تعدادی از کرمهای برداشت را برای شفیره شدن باقی بگذارید تا این روند ادامه یابد و سرعت تولید شما افزایش یابد.

 

مرحله نهم،مراقبت و تغذیه :

 

کرم های خوراکی در محیط گرم بهتر رشد می کنند بنابراین بهتر است که مزرعه خود را در داخل خانه جایی که دمای ثابت باقی بماند بگذارید. این مزرعه کمتر از دو فوت مربع است، بنابراین نباید مشکل فضا داشته باشید. آنها همچنین به تاریکی علاقه دارند پس می توانید سبد را در جایی پنهان کنید.

 این حشرات در تبدیل مواد غذایی به پروتئین با FCR 2: 1 بسیار کارآمد هستند. متداول ترین غذا برای کرم های خوراکی سبوس گندم، یک محصول جانبی بسیار ارزان از تولید گندم است. شما همچنین می توانید جو دوسر، علف خشک، یا تقریبا هر ماده کربنی دیگری را به آنها بدهید. آنها همچنین کود خشکی که برای گیاهان مانند کود خرگوش، خوکچه ها یا بزها استفاده می شود را دوست دارند،. شما می توانید این را با چیزی شبیه سبوس گندم با نسبت 1: 1 ترکیب کنید.

 کرم های خوراکی آب نمی نوشند. در عوض، آنها رطوبت خود را از گیاهان می گیرند. ما هر روز برشی از انواع میوه ها و سبزیجات، از جمله هویج، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، خیار، کدو، سیب و غیره به آنها می دهیم.نباید زیستگاه را با میوه های مرطوب که به سرعت فاسد می شوند، مانند توت فرنگی مرطوب کنید.

 

مرحله دهم،یکپارچه سازی :

 

اصل اساسی این است که شما می توانید منابع خود را با تغذیه جریان های زباله یک گره (چه انسان، حیوانات و یا گیاه) به گره دیگری که به طور طبیعی این زباله ها را مصرف می کنند، افزایش دهید. شما می توانید تقریبا هر حیوان و گیاهی را در شبکه خود قرار دهید. شبکه ما در حال حاضر از خرگوش ها، انواع مختلف مرغ، کرم های خاکی، کرم های خوراکی، باغچه، باغ ها و گیاهان وحشی تشکیل شده است.

 به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما در شهر زندگی می کنید و فضای زیادی ندارید، اما هنوز هم می خواهید غذای خود را تولید کنید. مزیت زندگی در شهر این است که شما به انواع مواد زائد مانند نان قدیمی و سبزیجات یک فروشگاه مواد غذایی دسترسی دارید. با استفاده از این ورودی های اساسی، می توانید بلدرچین، خوکچه هندی و کرم های خوراکی پرورش دهید.

 شما می توانید یک جفت خوکچه هندی داشته باشید، آنها میوه ها و سبزیجات و دانه های کوچک (از نان) می خورند. این جفت حدود 12 بچه در سال تولید می کند که می توانید از گوشتشان استفاده کنید. آنها کود تولید می کنند (که شما می توانید به کرم های خوراکی، همراه با بعضی از گیاهان پوست و نان های قدیمی) و گیاهان علفی (که می توانید به بلدرچین و کرم های خوراکی بدهید.) بدهید. با این پروتئین مصرفی، بلدرچین روزی یک تخم می گذارد. پس از آن می توانید پوسته تخم مرغی و بقیه را کمپوست کنید و با کود تولیدی چند گلدان را بارور کنید و سبزیجات سالمی داشته باشید. هر گونه زباله های گیاهی از باغ شما می توانید از طریق خوکچه ها و کرم های خوراکی بازیافت شوند. بنابراین، با فضای بسیار کم و با استفاده از مواد زائد، شما می توانید گوشت، تخم مرغ و سبزیجات مورد نیاز خود را فراهم کنید. همچنین می توانید کرم های خوراکی را به بلدرچینها بدهید که روش پرورش آنها در این مقاله آمده است. ما کرم های خود را در کره و سیر کمی سرخ کرده و می خوریم.آنها بسیار خوشمزه هستند. آنها عطر و بوی کمی و بافتی دلپذیر دارند و به خصوص بچه ها آنها را دوست دارند.شما با این کرمها می توانید برای انسان نیز پروتئن تولید کنید و این خود یک نوع یکپارچه سازی در مزرعه تان است.